اخبار برگزیده

راه فوتبالي!

اخيراً پاي تعدادي از بازيكنان دورگه به تيم‌هاي ملي هم باز شده و در نهايت يكي از اين بازيكنان به نام نويد نيكتاش توانست در بازي‌هاي كاپ آسيا پيراهن تيم ملي را نيز بر تن كند. طي روزهاي اخير، ليست اسامي تيم پتروشيمي بندرامام هم براي بازي‌هاي قهرماني باشگاه‌هاي آسيا اعلام شده، كه در اين ليست هم نام بازيكنان دورگه به چشم مي‌خورد.

البته در اين كه اين بازيكنان هم علاقمند به حضور در تيم‌هاي ملي و باشگاهي كشور باشند بحثي نيست. اين اتفاقي است كه در تمام دنيا رخ مي‌دهد؛‌ و به خصوص در عصر جديد بسياري از بازيكنان تابعيت‌هاي دوگانه و يا چندگانه دارند.

اما مسأله اينجاست كه آيا سطح حضور بازيكنان بااستعداد داخل كشور آن چنان پايين آمده كه مربيان و مديران براي كامل كردن تركيب تيم مجبور شده‌اند تا نگاه خود را به آن سوي مرزها متمركز كنند؟ چنين چرخشي در نگاه در سال‌هاي اخير توسط كارلوس كيروش مربي تيم ملي فوتبال نيز باب شد؛ كه البته دلايل كاملاً متفاوتي با فرآيند طي شده در بسكتبال داشته‌است.

به هر حال اميد است كه اين بازيكنان بتوانند در سطوح ملي و باشگاهي به تيم‌هاي كشور كمك نمايند؛ اما ديدن دست خالي مربيان در پر كردن تركيب تيم‌هايشان و مقايسه‌ي آن با همين چند سال قبل كه براي هر پست بازيكنان متعددي در اختيار بود، نگران‌كننده است.

بسكتبال در كشور طرف‌داران بسيار و بازيكنان مستعدي دارد. اي كاش از اين همه استعداد بهره‌ي بيشتري ببريم. در غير اين صورت، راهي را خواهيم رفت كه باز هم به «حضور» در رقابت‌هاي قاره‌اي افتخار كنيم!


راه فوتبالي!

راه فوتبالي!

راه فوتبالي!

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها