اخبار برگزیده

پايان فصل بي‌هيجان

بازي‌هاي فينال رقابت‌هاي سال جاري ان بي اي بين تيم‌هاي گلدن استيت واريرز و كليولند كاواليرز برگزار شد. از ابتداي فصل جاري مسابقات و با پيوستن كوين دورانت فوق‌ستاره‌ي تيم اوكلاهاماسيتي تاندر به گلدن استيت، بسياري از كارشناسان اين تيم را قهرمان بي چون و چراي سال جاري معرفي مي‌كردند. اتفاقي كه در نهايت رخ داده و در سري بازي‌هاي فينال هم لبرون جيمز و هم‌تيمي‌هايش نتوانستند فشار چنداني به تيم واريرز وارد كنند؛ تا اين تيم به راحتي بتواند مقام قهرماني را به ارمغان آورد. ياران پادشاه تنها در يك بازي توانستند قابل‌قبول ظاهر شده و در برابر رقيب قدرتمند خود پيروز شوند. اما در ساير بازي‌ها، تيم واريرز توانست بدون دردسر خاصي برتري را از آن خود نمايد.

البته طبق سنت امسال، باز هم ركوردشكني‌ها ادامه يافته و انواع و اقسام ركوردهاي شخصي و تيمي در بازي‌هاي فينال هم ثبت شد. به عنوان نمونه، لبرون جيمز توانست به عنوان اولين بازيكن در تاريخ ان بي اي ميانگين تريپل دابل را در بازي‌هاي فينال ان بي اي ثبت نمايد.

جنس قهرماني امسال تيم گلدن استيت هم به رغم قابل پيش‌بيني بودن آن، قدري متفاوت بود. زيرا بر خلاف هميشه،‌ ستاره‌ي اصلي تيم كوين دورانت بود؛ نه استيفت كري كه فوق‌ستاره‌ي قبلي تيم بوده و بار قهرماني‌هاي پيشين اين تيم را هم به دوش كشيده بود. جالب آنجاست كه حتي عنوان باارزش‌ترين بازيكن فينال هم به كوين دورانت رسيد؛ كه بر انتقال بار تيم به او صحه مي‌گذارد.

به هر حال فصل كسل‌كننده و بي‌هيجان ان بي اي هم با اين ترتيب به پايان رسيد. با شرايط جاري بعيد به نظر مي‌رسد كه تيمي بتواند گلدن‌استيت را آزار دهد. مگر ابرتيم ديگري مانند ميامي هيت در چند سال گذشته تشكيل شود. در سراسر بازي‌هاي سال جاري، تنها در سه كوارتر اول بازي اول پلي‌آف بين تيم‌هاي واريرز و سن‌آنتونيو اسپرز بود كه به نظر مي‌رسيد راه‌كارهاي تيم واريرز به در بسته خورده‌اند. البته در همان بازي هم بعد از خطاي پربحثي كه بر روي كاوهي لئونارد ستاره‌ي تيم سن‌آنتونيو صورت گرفت و با تشديد مصدوميت، او را از جريان بازي‌هاي آن سري خارج ساخت، گلدن استيت به بازي برگشته و توانست برتري را از آن خود سازد.

با اين شرايط بايد منتظر ماند و ديد كه آيا در فصل بعد تيمي خواهد توانست واريرز را متوقف كند،‌ يا باز هم بايد شاهد برتري بي‌هيجان و كسل‌كننده‌ي اين تيم بر همه‌ي تيم‌هاي ان بي اي بود.


پايان فصل بي‌هيجان

پايان فصل بي‌هيجان

پايان فصل بي‌هيجان

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها